Windows kullanıcısısınız ve bilgisayarınıza Android işletim sistemi mi yüklemek istiyorsunuz? İşte çözümü burada! Remix OS bir saf Android işletim sistemidir. Bu işletim sistemini bilgisayarınıza yüklediğinizde seçtiğiniz boyutta bir dosya oluşturur ve Windows açılacağı sırada bu dosyanın içinden sistemi açar. Yani bütün Android sistem bir dosyanın içinde bulunmakta olup var olan bölümlere/dosyalara dokunmaz. Windows açılacağı sırada ise size mavi bir ekranda hangi işletim sistemine girmek istediğinizi sorar. Eğer Android’i seçerseniz bilgisayar yeniden başlar ve Android üzerinden çalışmaya başlar.

Remix OS Kurulum

Kurulum için şu linke ilerleyin http://www.jide.com/remixos-for-pc#downloadNow Linklerden kendi sisteminize uygun olan sistemi indirdikten sonra zip dosyasını çıkartın ve kuruluma başlayabilirsiniz. Kurulum esnasında program size hangi sürücüye kaç gb boyutta bir sistem oluşturmak istediğinizi soracaktır. Merak etmeyin bu herhangi bir dosyanızı veya bölümü silmeyecektir. Kurulumdan sonra sistemi açabilirsiniz.

Ayarlamalar

Remix OS varsayılan ayarlarında İngilizce olarak gelmektedir. Sistemi Türkçe yapmak için ayarlardaki dil bölümünden Türkçe’yi eklemeniz gerekmekte. Bundan sonra ise yapmanız gereken tek şey klavyeyi ayarlamak olacak. Dil ve Giriş bölümünden fiziksel klavyenize tıkladıktan sonra Türkçe’yi seçmeniz klavyenizi Türkçe düzene göre ayarlayacaktır.

Oyun performansı

Android bir sistemi kendi bilgisayarınızda çalıştırdığınız için oldukça yüksek bir performans ile karşılaşmanız oldukça normal bir durum olacaktır. Android zaten telefonlar için tasarlandığından ötürü en güçsüz bilgisayar işlemcisi bile bu sistem için çok yüksek güçte gibi hissettirecektir. Bu da istediğiniz oyunu kasmadan oynayabileceğiniz anlamına geliyor

Oyunlar için ayarlamalar

Pek çok oyun ekranda aynı anda farklı yerlere dokunmayı gerektiriyor. Veya bir yerden bir yere hızlı bir şekilde tıklamayı. Elbette biz bunu bilgisayarda normal şartlarda yapamayız çünkü mausumuzu o kadar hızlı bir şekilde hareket ettirmemiz mümkün değil. Bunun için ise çözüm basit, sistemi kurup bir oyun açtığınızda sağda veya solda yuvarlak ve siyah tuş benzeri bir şey göreceksiniz. Ona tıklayın ve yuvarlak yeri bir yere sürükleyin. Sonra sürüklediğiniz yuvarlak tuşa tıklayın ve istediğiniz bir tuşa basın. Artık ayarladığınız tuşa bastığınızda ekranda sürüklediğiniz yere gidecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like